Hakkımızda

2014 yılında kurulmuş olan Risk Dynamics Consultancy, RDC, Kurumsal Risk yönetimi risk yönetim danışmanlığı ve risk modelleme alanlarında faaliyet göstermektedir. RDC’nin riske bakış açısı geleneksel yöntemlerden farklı, sadece süreçsel değil aynı zamanda analitik ve veri bazlıdır. RDC, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak sektör spesifik eğitim, yazılım ve danışmanlık hizmetlerinin tamamını  verebilmektedir. RDC; PalisadeScorto ve BPA-Solutions şirketlerinin  aynı zamanda Turkiye iş ortağıdır. 

Kurucu Ortaklarımız

Dr. Howe, lisans eğitimini matematik ve fizik alanlarında tamamladı. Daha sonra finans MBA, istatistik M.Sc. ve son olarak da Tennessee Üniversitesi’nden istatistik PhD derecelerini aldı. Ayrıca GARP tarafından verilen ERP (Energy Risk Professional) sertifikasına sahiptir. Uzmanlık alanları, piyasa risk modelleri, kredi risk modelleri, enerji fiyat modelleri, veri ambarı mimarisi ve yönetimi, yazılım geliştirme ve optimizasyonu, istatistik ve sayısal modellemedir. Finans, enerji ve sağlık sektörlerinde iş tecrübesi bulunmaktadır. Dr. Howe, 2006 yılından beri Palisade’in @RISK ve DecisionTools suite ürünlerini aktif olarak kullanmaktadır. Bu süre zarfında eğitimler ve çalıştaylar vermiş, akademik bazlı yayınlar yapmıştır. Ayrıca Palisade’ın bazı konferanslarına konuşmacı olarak katılmıştır.

Volkan Yıldız, ODTÜ Kamu Yönetimi’ni 2002 yılında bitirmiştir. 2010 yılında ise Cranfield School of Management’ta MBA derecesini almıştır. Kariyerini Anadolu Grubu, Vodafone, Ergo Sigorta, HDI Sigorta ve OMV Petrol Ofisi gibi şirketlerde denetim, iç kontrol ve risk yönetimi alanlarında çalışarak geçirmiştir. GARP tarafından verilen FRM (Financial Risk Manager) ve ERP (Energy Risk Professional) sertifikalarına sahiptir. Uzmanlık alanları risk modelleme, risk yazılımları, risk yönetimi süreçleri ve organizasyonu ve risk regülasyonlarıdır.

Alper Gürbüz, lisans eğitimini İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nde 1996’da tamamlamıştır. 2010 yılında ise Cranfield School of Management’ta MBA derecesini almıştır. Ayrıca Alper, Prince 2 Foundation Certification ve PMP Certification sertifikalarına sahiptir. Profesyonel kariyerinin 10 yılı İngiltere ve İrlanda’da Nokia, Tellabs ve Acision şirketlerinde teknoloji ve yazılım uzmanlığı ile geçmiştir. Kariyerinin 5 yılı ise Türkiye’de Telenity ve Atos gibi şirketlerde proje yönetimi ve müşteri ilişkileri yönetiminde geçmiştir. Uzmanlık alanları, risk modelleme, yazılım geliştirme, inovasyon yönetimi ve IT süreçleri yönetimidir.